HİZMETLERİMİZ

Hoşgeldiniz

HİZMETLERİMİZ

Aracının görüntüsünün ve performansının diğerlerinden farklı olmasını isteyenler araçlarının fabrika yazılımını ve aksesuarlarını değiştirmek isterler. Chip tuning işlemi ile araca farklı bir yazılım yüklenerek aracın kısıtlı özellikleri açılır ve daha fazla tork elde edilir. Aracın beygir gücü arttığı için performansı artar. Modifiye ise aracın dış görüntüsünü değiştirme işlemidir. Modifiyenin sınırı yoktur ve akla hayale gelmeyecek şekilde aracın içinde, dışında ve yazılımında yapılan değişikliklerdir. Özellikle gençler tarafından yapılan bodykitler, air süspansiyonlar, büyük ve geniş jantlar, folyo kaplama gibi işlemler modifiye işlemlerine girmektedir.

SWAP

“Swap” kelime olarak “değiştirmek, değiş tokuş etmek” anlamına gelmektedir. “Swap” kelimesi otomobillerin modifiiyesin de kullanılan bir uygulamanın tabiri haline gelmiş aslında. Yani mevcut aracınızı modifiye etmenin farklı bir yolu da denilebilir. Kaba tabirle mevcut aracınıza, teknik anlamda uygulanabilir olan önden çekiş , arkadan itiş olmasına göre değişen, daha güçlü bir versiyon yada modelin motor ve diğer aksamlarının, aracınıza uygulanmasıdır. Endüstriyel olarak uzun test süreçlerinden geçirilmiş olan atmosferik tip araçların, motor ömürleri sonradan turboyla modifiye edilmiş araçlardan hiç şüphesiz daha fazladır diye düşünüyorum. Sanırım swap işlemini çekici hale getiren sebeplerden birisi de budur.

Günümüzde her motorun her araca uygulanabildiğini hiç şüphesiz görmekteyiz. Ancak bunlar maliyetle ilgili süreçler. Aracın orjinal karoserinde değişiklik yapılmadan uygulanabilen swap işlemlerinin, sürdürülebilir performans açısından daha iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum.

Swap işlemi neden yapılır?
Bence bunun en güzel cevabı elde edilen sonuçları görmek olacaktır. Tamamen keyfi bir işlem de olsa, bunun öncelikli sebebi güç artışı sağlayarak; aracı, aynı kasayı taşıyan araçlar arasında farklı kılarak, performans anlamında araca sınıf atlatmak amacıyla yapıldığını söyleyebiliriz.

Swap işlemi nasıl yapılır?
Bu konuda sadece teorik bilgi paylaşımında bulanabileceğimi belirterek, Swap işlemi konusunda bilgili ve tecrübeli bir usta eşliğinde, kaliteli parça ve işçiliğin ayrılmaz bir bütün olduğuna dikkati çekmek isterim.

Swap işlemi özetle; mevcut aracınızın motor ve yandaş ünitelerinin yani motor kulakları, distribütör, manifold , su pompası, yağ pompası, radyatör , fren sistemi , şanzıman, debriyaj seti, aks, beyin, elektronik aksam,tesisatının vs gibi bir çok parçanın değiştirilmesiyle sağlıklı bir şekilde ancak yapılabilmektedir. Swap işlemi yapılan aracın; artan performansı ölçüsünde, yetersiz kalabilecek olan mevcut fren sistemi, süspansiyon ve lastiklerinin de değiştirilmek zorunda kalınması da gerekecektir. Efektif bir swap işleminin epeyce maliyetli olduğu da sanırım bir gerçek.

Oto TAMİR

Aracınızda meydana gelebilecek her türlü mekanik arızayı en hızlı ve ekonomik şekilde gidermekteyiz.

MODİFİYE

Aracın görüntüsü ve performansı üzerinde yapılan her türlü değişiklik işlemi modifiye olarak tabir edilmektedir.

BOYA / KAPORTA

Her türlü kaporta ve boya işlemleriniz uzman ekipler tarafından özen ile yapılır.

SWAP

Kelime karşılığı değiştirmek olan bu tabiri , otomobil camiasında genelde mekanik ünitelerin veya grupların değiştirilmesi olarak ele alabiliriz.

PERİYODİK BAKIMLAR

Periyodik bakımda aracın motor yağıyla birlikte yağ, hava ve polen filtreleri değiştirilir. Ayrıca her 2-3 bakımda bir defa mazot filtresi de değiştirilir.

FOLYO KAPLAMA / CAM FİLMİ

Araçların boyasını korumak için geliştirilen yeni yöntemlerden birisi de folyo kaplamadır.

OTO ELEKTRİK

Bir aracın en önemli sistemlerinden birisi de oto elektrik sistemidir. Tüm elektrik arızalarınız için bizi arayın.

CHIP TUNING / YAZILIM

Daha fazla tork ve güç isteyenlere özel hizmetimiz olan chip tuning / yazılım hizmetimizle aracınızın beygir gücünü arttırıyoruz.

Bir sorunuz var mı?

0 222 323 49 59

Araç Sayısı
Yol Yardımı
Mutlu Müşteri
Tuning / Yazılım

Bize Yazın

Servis Başvurusu

Success/Error Message Goes Here
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi 09:00 - 20:00
  • Salı 09:00 - 20:00
  • Çarşamba 09:00 - 20:00
  • Perşembe 09:00 - 20:00
  • Cuma 09:00 - 20:00
  • Cumartesi 09:00 - 20:00
  • Pazar Kapalı